neděle 28. června 2015

Modrá krev

Autor: Thomas C. Brezina
Překladatelka: Michaela Škultéty
Vazba: brožovaná
Počet stran: 344
Nakladatelství: Fragment, 2009/2015
Hodnocení obálky: 3/5

Viktorie odjíždí na jazykový prázdninový pobyt do Anglie. Snobská dcera jejích hostitelů se na první pohled tváří mile, ale svým přátelům ji líčí jako husičku, které čouhá sláma z bot. Viktorie se cítí osamělá a nešťastná. Vidí, že okolí o ni nestojí a dává jí to najevo.
Když se jí do ruky dostane starý deník, který si před více než sto lety psala princezna Philippa, vše se změní. Viktorie se ocitá v její kůži a začíná odhalovat strašlivé tajemství, které je v deníku ukryto. Zdá se jí to, nebo se skutečně přenesla do minulosti a stala se součástí jakéhosi ďábelského plánu?Hlavní hrdinka Viktorie odletěla na tři týdny do Anglie. Bydlí u velmi zámožné rodiny a myslí si, že se s jejich dcerou Claire stanou dobrými kamarádkami, ale stačí jediný den a Viktorie zjišťuje, že se velmi mýlila, protože svět této bohaté rodiny se velmi líší od jejího.

Viky má chuť odletět zpět domů do Německa, ale nemůže...Proč?

Do Viktoriiných rukou se dostane velmi starý deník princezny Phillppy, a proto se Viktorie ocitá ve smrtelném nebezpečí. Co deník ukrývá?


Můj názor: Kniha je velmi dobrodružný a psychologický román, který se v polovině knihy začne vydávat úplně jiných, nečekaným směrem...Konec je velice náročný, a proto knihu doporučuji jen čtenářům s pevnými nervy, takovéto zakončení byste opravdu nečekali...Kniha je poměrně tlustá, ale čte se rychle díky velkým písmenům. Zvládnete ji přečíst i za jediný den.

Knihy do Thomase C. Breziny se mi v dětství velmi líbily a přečetla jsem od něj většinu knih. Líbí se mi i nové obálky těchto starších knih a nové názvy se také vydařily. Knihu hodnotím 4/5.
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu zakoupíte ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang