pondělí 27. července 2015

Krotitel

Autor: Camilla Läckberg
Vazba: vázaná
Počet stran: 360
Nakladatelství: Motto
Hodnocení obálky: 3/5

Když se narodí zlo, kolika osudů se dotkne?
Nový román od královny severské detektivky Na zasněžené silnici u lesa srazí auto polonahou, dezorientovanou dívku. Obětí nešťastné nehody je patnáctiletá Victoria, která před čtyřmi měsíci beze stopy zmizela z místní jezdecké školy. Při ohledání vychází najevo, že byla během svého uvěznění vystavena nelidskému zacházení. Patrik Hedström s kolegy z celého kraje horečně pátrají po pachateli, protože podobný osud hrozí dalším pohřešovaným dívkám. Victoria totiž nebyla unesena jako jediná, jen ji se však podařilo najít.
Erika Falcková navštěvuje ve vězení Lailu Kowalskou, která byla před třiceti lety odsouzena za vraždu násilnického manžela. Chce o ní napsat knihu, Laila však odmítá o události mluvit a Erika získává pocit, že se celá rodinná tragédie odehrála trochu jinak. Jaké hrozné tajemství Laila tak pečlivě střeží? A je možné, že tento třicet let starý případ souvisí s Victoriinou smrtí?


Na opuštěné lesní cestě se objeví pohřešovaná patnáctiletá Victoria. Je slepá, má vyřízlý jazyk a poškozený sluch. Bohužel jí ale srazí auto a ona zraněním v nemocnicí podlehne. Vyšetřovatelé spolu s Patrikem Hedströmem se snaží najít jejího únosce...

Patrikova žena Erika pracuje na své knize jejíž námětem je příběh vražedkyně Laily, která sedí ve vězení pro vraždu svého manžela Vladeka. Lailyna dcera Louisa byla nalezena ve sklepě zubožená a připoutaná řetězy. Laila není moc výmluvná, a proto musí psaní své knihy přerušit a pro představu při psaní se vydává do starého domu, kde k tomuto činu před lety došlo. Erika i Patrik zjišťují, že tyto dva případy toho mají hodně, ale hodně společného...


Můj názor: Tato kniha byla mou první detektivkou. Kniha je rozdělena na několik částí, které nejsou očíslovány ani nemají nadpis, ale mají tvořit jednotlivé kapitoly knihy. V první polovině jsem se do příběhu trochu zamotávala, ale v druhé polovině už jsem si knihu užívala. Konec knihy je velmi překvapivý. Kniha se mi poměrně líbila a přemýšlím, že si přečtu i jiná díla od této autorky.Kniha se čte rychle a poutavě, protože děj je velmi zapletený a strhující. Knihu hodnotím 4/5.


Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu můžete zakoupit ZDE.

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang