pondělí 6. července 2015

Padesát odstínů šedi

Autor: E. L. James 
Vazba: vázaná
Počet stran: 512
Nakladatelství: XYZ
Původní název: Fifty Shades of Grey
Hodnocení obálky: 2/5

Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = angl. šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé).
Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit.
Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek.
Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.


Hlavní hrdinka Ana Steelová, studentka anglické literatury, nedotčená mužskou rukou ani jinou částí mužského těla bydlí se svojí kamarádkou Kate Kavanaghovou, která se chystala na rozhovor do školních novin s megaúspěšným podnikatelem panem Grayem. Jenže onemocní a tak se Ana musí vydat na rozhovor místo ní...
Když dorazí do "Grey house", zjistí, že Christian není žádný stařec, ale pořádný sexy mladík. Při rozhovoru mezi nimi přeskočí jiskra a Ana se do Christiana zamiluje...

Když se začínají poznávat, Christian pociťuje touhu ji získat pro sebe, ale svým vlastním způsobem. Poté co ji položí návrh, aby se stala jeho společnicí na BDSM hrátky... Ukáže ji svou hrací místnost, které říká "červená mučírna". 22-ti letá Ana je velmi šokovaná tímto stylem i místností, jelikož je ještě panna. Christian je udiven touto informací a tak s Anou zkusí obyčejný sex. I pro něj v tu chvíli nastane neobvyklá situace, jelikož obyčejné hrátky nikdy neprovozoval. Slíbí Aně, že se pokusí dávat najevo obyčejné projevy citů.
Christian je totiž zvyklý vše kolem sebe řídít, ale to se Aně nelíbí.

Změní Ana Christiana v tomto směru? Přistoupí na jeho smlouvu?


Můj názor: Je to zajímavá kniha, která mě dovedla zapřemýšlet jestli se mi více líbila nebo nelíbila...Jedná o erotický román, který je proslulý po celém světě a jsou na ni dva názory: buď je to dokonalá kniha nebo odpornost, což nechápu, protože odporných scén v knize moc není. Je pravdou, že se v knize popisuje dost tvrdého sexu, ale nazývat tuto knihu pornem mi přijde vážně ujeté.

Na knize mě zaujal její příběh, je romantický a procítěný. Oba hrdinové jsou úplně odlišní, ale přesto si k sobě našli cestu a to se mi líbí. Kniha nebyla špatná, ale ani nejlepší, a proto ji hodnotím 3,5/5.


Děkuji internetovému eshopu dobre-knihy.cz za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu můžete zakoupit ZDE.

1 comments:

  1. Vcelku souhlasím s tvým názorem. Kniha není náročná, jako oddechovka je fajn :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang