pondělí 3. srpna 2015

Buddhismus pro zaneprázdněné

Autor: David Michie
Překladatelka: Petra Vlčková
Vazba: vázaná
Počet stran: 248
Nakladatelství: Synergie, 2015
Původní název: Buddhism For Busy People
Hodnocení obálky: 5/5

Co je třeba ke štěstí? Tuto otázku si v určité fázi života položil snad každý, ale jen málokdo najde cestu k trvalému pocitu naplnění. Autor knihy David Michie měl za to, že si splnil všechny své životní sny a cíle. Získal významné pracovní postavení, má drahý byt v centru, luxusní auto, jezdí na báječné dovolené, ale vnitřní hlas mu šeptal, že mu stále něco chybí. Řízením osudu se dostal k léčitelce, která mu doporučila zajít do buddhistického centra, a tam začala nejdůležitější cesta jeho života. 

David Michie v této překrásně napsané knize otevírá bránu k základům učení tibetského buddhismu. Se suchým a sebeironickým humorem ukazuje, jak začal ve svém každodenním životě praktikovat buddhistické cvičení, a vysvětluje, jak postupně pochopil rozdíl mezi dočasnými radostmi všedního života a hlubokým vnitřním klidem a životní spokojeností, která pramení ze spojení s naší přirozeností.


V dnešní uspěchané době je poměrně obtížné najít si chvíle pro zklidnění duše a mysli. Tato kniha se má stát jakýmsi návodem k tomu, jak skloubit spěch a stres spolu s vnitřní vyrovnaností.

Jedná se o autobiografickou knihu plnou základních i pokročilých buddhistických pravidel. Dozvíte se v ní vše od úplného začátku (jak se k meditaci dostal sám autor, jakou polohu zaujmout při meditaci a jak nastavit svou mysl). Postupně nás kniha nasměruje k tomu, jak meditaci a ostatní praktiky začlenit do svého každodenního života.


Něco o autorovi: David Michie je australský spisovatel, autor detektivek a knih o buddhismu. Narodil se v Zimbabwe, studoval na Rhodesově univerzitě v jihoafrickém Grahamstownu, deset let žil v Londýně. Dlouhodobě se zajímá o buddhismus a buddhistické meditační techniky. Působí jako instruktor meditace. Jeho učiteli jsou Les Sheehy, geše Thubten Loden a tulku Rinpočhe Zasep. Je ženatý, se svou rodinou žije v australském Perthu. Je milovníkem koček.


Můj názor: Byla to má první kniha o buddhismu a rozhodně ne tou poslední. V knize je vše dopodrobna vysvětlené a jednoduše pochopitelné, a proto je kniha vhodná i pro úplné začátečníky, kteří se chtějí začít řídit pravidly této víry.

Sama jsem samozřejmě meditaci vyzkoušela a mohu potvrdit, že to není nic lehkého. Nestačí pouze zasednout do předepsané pozice a zavřít oči... Pokud se Vám podaří řídit se všemi radami a vydržíte, budete na správné cestě k vnitřní vyrovnanosti...

,, Meditace je těžká... 

Sedět v klidu, soustředit se na svůj dech 
a nemyslet na nic jiného nemusí znít tak
těžce, ale opak je pravdou...

ZKUSTE TO! ''


Kniha se mi velice líbila a zasvětila mě do tajů života s buddhistickou vírou. Hned po pár stránkách mě kniha zaujala a já se od ní nemohla odtrhnout. Příběh autora se mi četl dobře a měla jsem ho během pár dní přečtený. Určitě si tuto knihu přečtu někdy znovu. Hodnotím ji 5/5Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Synergie za poskytnutí této knihy k recenzi.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách nakladatelství. 

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang