neděle 13. září 2015

Jak meditovat

Autorka: Pema Chödrön
Překladatelka: Hana Čermáková
Vazba: vázaná s přebalem
Počet stran: 206
Nakladatelství: Synergie Publishing, 2013
Původní název: How To Meditate
Hodnocení obálky: 5/5

Když vás něco trápí – na někoho jste naštvaní, vadí vám určitá situace nebo vás trýzní fyzická bolest – musíte pracovat se svou myslí ke zklidnění a to lze uskutečnit skrze meditaci. 

„Domnívám se, že hlavním důvodem, proč provádíme meditační cvičení, je možnost stát se dokonale milujícími lidmi. A to je něco, co svět potřebuje“, píše Pema Chödrön, autorka této knihy. Jak meditovat je dlouho očekávaná kniha moudré učitelky, která každému z nás může pomoct dosáhnout tohoto ušlechtilého cíle.


V této nádherně procítěné knize nás provází meditační cestou buddhistická mniška a také autorka této knihy Pema Chöndrön, která je zároveň i učitelkou v klášteře Gampo Abbey v kanadské provincii.

Kniha je o tom, jak správně meditovat a jak si užít každou chvilku svého života. Poradí nám jak si správně vybrat místo, jak správně dýchat a to nejdůležitější - jak zkrotit své myšlenky (a že to je někdy pěkně těžké).

JAK PŘI MEDITACI POSTUPOVAT

Když sedíte vzpřímeně, avšak uvolněně v meditační pozici, je vaše srdce obnažené. Celé vaše bytí je ve své nahotě vystaveno nejprve před vámi samotnými, ale vzápětí i před ostatními. Tím, že při meditaci sedíte v klidu a sledujete svůj dech, jak vychází a rozpouští se, spojujete se se svým srdcem. 

CHÖGYAM TRUNGPA RINPOČHE

Ve většině knih o meditaci je psáno, že své myšlenky je nutné vypustit z hlavy a meditací máme docílit klidného a příjemného stavu. tato autorka to ovšem ve své knize popisuje trochu jinak..

Pema nám v knize vysvětluje a popisuje své nedostatky a osobní zkušenosti, a že i ona při meditaci zažívá i nepěkné a nepříjemné chvíle.. Praktická cvičení, která se v knize nachází, jsou velice užitečná a zajímavá. 


Něco o autorce: Pema Chödrön je autorkou mnoha duchovních knih včetně Začni tam, kde jsi (2004) nebo Když ztrácíme půdu pod nohama (2002). Působí jako učitelka v klášteře Gampo Abbey v kanadské provincii Nova Scotia a je žákyní Dzigara Kongstrüla Rinpočheho a zesnulého Chögyama Trungpy Rinpočheho. Uznávají ji lidé po celém světě pro její mimořádnou schopnost předávat tibetská učení a cvičení, která nám do života přinášejí klid, porozumění a soucit.


Můj názor: Kniha mě zaujala především tím, že meditace nemusí být vždy příjemný zážitek. 
Autorka je velmi sympatická žena, která tuto knihu sepsala bravůrně a tím stylem, že se celou dobu četby usmíváte. Tato kniha je tak jemná a hluboce procítěná.. Obálka se skvěle hodí k této knize, je na ní něžný lotos, znak buddhismu.

Nádherné dílo, které si zaslouží, aby si ho přečetlo co nejvíce lidí. Určitě si od této autorky přečtu i další díla. Hodnotím 5/5, protože si to opravdu zaslouží.


Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Synergie za poskytnutí této knihy k recenzi.
Knihu si můžete zakoupit ZDE, na stránkách nakladatelství. 

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang