neděle 25. října 2015

Temná akademie: Rozpolcení, Ztracení

Autor: Gabriella Poole
Překladatel: Čeněk Matocha
Vazba: brožovaná
Počet stran: 287
Nakladatelství: Fragment, 2013
Původní název: Darke Academy: Divided Souls
Hodnocení obálky: 4/5

Darkova akademie začíná nový semestr ve starobylém Instanbulu. Cassie je vznešeností města nadšená, nemá ale sílu na to, aby si pobyt pořádně užila. Musí si zvolit mezi privilegovaným světem Vyvolených a svými nejlepšími přáteli. Cassie stojí před osudovým rozhodnutím, které jí může změnit život jednou provždy. Mezitím se městem plíží vrah a podezření může padnout na kohokoliv... 

Třetí díl napínavé tajemné série.Začíná další semestr a tentokrát se Darkova akademie nachází ve starém Istanbulu. Cassie i Isabella jsou nadšeny, že tam mohou být, milují Istanbul.
Cassie si město ale moc neužije, protože si musí vybrat, jestli chce patřit do vyššího světa Vyvolených nebo se vzdát svých kamarádů.. Co si Cassie vybere radši? Její volba jí změní celý život..

Městem chodí vrah a Vyvolených stále ubývá, Ranjit také zmizel.. Cassie je odhodlaná přijít na to, kdo je vrah, může to být kdokoliv.. Jak to celé dopadne? Co si Cassie vybere, kamarády nebo vyšší, privilegovaný a luxusnější svět Vyvolených? Kdo je vrahem?Autor: Gabriella Poole
Překladatel: Čeněk Matocha
Vazba: brožovaná
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: Darke Academy: Lost Spirits
Hodnocení obálky: 5/5

Darkova akademie se stěhuje na nové místo, k nádhernému tyrkysovému moři do Keni. Cassie se trápí ztrátou milovaného Ranjita. Ten je na útěku a Cassie je rozhodnutá udělat vše pro to, aby ho našla. Vrací se však zlá Kateřina a její matka – obě silnější než kdy dříve. Cassie ví, že její láska k Ranjitovi je její největší slabostí. Musí učinit zásadní rozhodnutí… 

Závěrečný díl napínavé tajemné série.


Startuje nový a poslední semestr, tentokrát se akademie nachází v Mombase v Keni. Ranjit zmizel a Jake je mrtev. Isabella je velmi neštastná a truchlí ze smrti svého přítele Jakea. 
Cassie se s tím vším musí vyrovnat, a ani krása Keni jí nedokáže vrátit dobrou náladu. V Keni si měli všichni odpočinout po rušném Istanbulu..

Cassie je rozhodnutá, že Ranjita najde i kdyby jí to mělo stát život, miluje ho. Sir Alaric jí ale varuje, a tvrdí jí, že on vše zařídí.. Jenže on s tím vším má dost společného. 

Cassie tedy pátrá a narazí na spoustu nebezpečných situací, nepodaří se jí zachránit všechny přátelé.. Jak dopadne závěrečný díl série? Najde Cassie Ranjita? Kdo z hlavních hrdinů ještě zemře? 


Můj názor: Když jsem dočetla první díl, chtěla jsem ihned druhý. A když jsem teď dočetla třetí, musela jsem mít ihned čtvrtý, závěrečný díl série!

Musím říct, že se mi nejvíce líbil třetí díl - Rozpolcení. Bylo v něm nejvíce akce a napětí, byl tajemný a nalezla jsem tam i  historickou stránku Vyvolených.. 
Tato série mě nadchla a já hned po prvním dílu věděla, že bude patřit mezi mé oblíbenější série.  Jinak obálka třetího dílu se mi nelíbí, protože ji kazí obličeje hlavních postav. Brr, jsou úplně takové ''slizké''. Líbí se mi tam jen ten Istanbul a barva knihy.
Čtvrtý díl má nádhernou obálku, blondýnka s růžovým okem je skvělá! Krásný exotický strom, typická krása Keni. Asi nejhezčí obálka celé série.

Příběh čtvrtého dílu je podle mě strašně moc rychlý a není úplně nejlepší. Příběh byl míň propracovaný než ostatní díly.

Celá série se mi líbila, nápad cestování po světě se školou je skvělý! Nejdřív Paříž, poté New York (po kliknutí naleznete recenze na předchozí díly), Indie a nakonec Keňa. Super! :-) Hodnotím 5/5 a rozhodně sérii doporučuji. 


Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí těchto knih k recenzi. 
Knihy si můžete zakoupit ZDE a ZDE, na stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang