neděle 25. října 2015

Temná akademie: Vyvolení, Spoutaní

Autor: Gabriella Poole
Překladatel: Petr Eliáš
Vazba: brožovaná
Počet stran: 256
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: Darke Academy: Secret Lives
Hodnocení obálky: 5/5

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější... Jaká zlověstná tajemství střeží Vyvolení – skupina vybraných studentů, kteří se od nezasvěcených drží dál? Kdo je tajemný cizinec, který se v noci potuluje po chodbách? A co se doopravdy stalo před rokem, kdy tu za záhadných okolností zemřela studentka? Cassie zjišťuje, že vědět málo je sice nebezpečné, ale vědět příliš mnoho ji může zabít.Cassie se podaří získat stipendium na nejdražší a nejprestižnější škole na světě, Darkově akademii. Na škole se musí potkat s dětmi bohatých lidí, což není až tak příjemné.. Cassie totiž nevyrůstala v přepychu jako ostatní děti v Darkově akademii. 

Darkova akademie není jen obyčejná škola, ale děje se tam hodně podivných věcí, každý semestr se stěhuje do různých koutů světa a vypadá spíše jak nějaký tajemný zámek. 

Ve škole je skupinka Vyvolených.. Co vlastně znamená být Vyvolený? Proč minulý semestr zemřela ve škole dívka? Cassie se to tajemství snaží odhalit.. Autor: Gabriella Poole
Překladatel: Čeněk Matocha
Vazba: brožovaná
Počet stran: 271
Nakladatelství: Fragment, 2012
Původní název: Darke Academy: Blood Ties
Hodnocení obálky: 5/5

Před začátkem nového semestru se Darkova akademie stěhuje do New Yorku. Cassie už není nováčkem, který jen tápe. Stala se silnou osobností, odhodlanou skrýt svá tajemství. Poté, co byla přijata mezi Vyvolené, se musí vyrovnat se svými neuvěřitelnými schopnostmi. Její láska ji přivádí do nebezpečí a zlovolný duch v jejím nitru získává stále větší moc. Zvládne se Cassie postavit mocným silám a nenávisti? Zachrání své přátele od strašlivého osudu, anebo je zahubí, aby spasila sama sebe? Kdekoli se objeví Darkova akademie, tam je smrt nablízku..
Nový semestr = nové místo. 

Tentokrát se Darkova akademie přestěhuje z Paříže  do New Yorku. Cassie má pořád v hlavě hlas Estelle a ví, že to není normální. Potřebuje se z někoho krmit a Isabella souhlasí, že může z ní. Ale Cassie si není jistá, zda to dokáže.

Jake a Cassie jsou rozhádaní a jejich přátelství je velmi napjaté. Také se Cassie rozejde s úžasným a dokonalým Ranjitem.

Jake je zavřen do Ústraní, protože se naboural do dokumentů FBI, ale matka Kateřiny chce Jakea z přemístit na ještě horší místo.. Dokáže ho Cassie zachránit? Vše závisí na ní..


Můj názor: První dva díly série se mi velmi líbily a zaujaly mě. 
První díl byl takový seznamující a četl se mnohem déle než díl druhý. Ten byl napínavý a tajuplný, a díky tomu ho máte přečtený během chvilky, Cassie se v něm chová už jistěji a sebevědoměji a to je mi velmi sympatické.


Strašně se mi líbí nápad autorky - škola, tajemství, stěhování každý semestr do jiné země a špetka romantiky. Kombinace tajemství, romantiky a tajemné školy se mi líbí už odmalička. 

O autorce:  Narodila se v Glasgow a snažila se psát celý život. Ať už pracovala jako uvaděčka v divadle, obchodní asistentka, moderátorka v rádiu nebo barmanka. Když se přestěhovala na Barbados, živila se jako zpěvačka v irském baru a začala psát profesionálně. 

Později se přestěhovala zpět do Skotska - Morayshire se svým manželem a dvojčaty. Mají labradora, křečka, šílené kočky a nervní rybičky.

Obálky jsou skvělé, krásně k sobě ladí. Těším se na další díly, tyto dva hodnotím 5/5


Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí těchto knih k recenzi. 
Knihy si můžete zakoupit ZDE a ZDE, na stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang