neděle 17. ledna 2016

Řečtina last-minute

Autor: Anthi Zerva
Překladatel/ka: -
Vazba: brožovaná
Počet stran: 96
Nakladatelství: Fragment, 2014
Původní název: -
Hodnocení obálky: 5/5


Řecké fráze na poslední chvíli snadno a rychle! Dovolená je před vámi a vy si neumíte řecky objednat ani kávu? Tato přehledná a tematicky uspořádaná příručka shrnuje slovní zásobu a fráze, které vám dodají jistotu při cestování. Domluvíte se na letišti, objednáte si taxíka, ubytujete se v hotelu, zeptáte se na zajímavosti v okolí a koupíte si opravdu jen to, co chcete. Vaše dovolená může začít!


Je zima, úplně nejlepší období na cestování není, ale dovolená se rychle blíží a vy ještě nevíte kam poletíte. A co když Váš výběr bude právě Řecko a vy neumíte ani prd řecky jako já minulý rok? V tom případě je tu tahle malinká chytrá příručka se základními slovíčky a frázemi na cesty, ve které najdete opravdu vše, co na dovolené naleznete. 

Jak ale jistě víte, Řekové mají svou abecedu, která obsahuje různé podivné znaky, které se vyslovují opravdu obtížně. Od toho je na začátku taková chytrá tabulka s celou abecedou a její výslovností, protože bez této abecedy byste nemohli vyslovovat určitá slova..

Příručka je rozdělena do jednotlivých kategorií podle toho v jaké situaci a na jakém místě se právě nacházíte (v letadle, obchodě a nebo dokonce na poště). V každé kategorii je takřka vše od těch nejzákladnějších slovíček k dané situaci až  po ucelené fráze (i s výslovností a překladem). Dále zde lze nalézt zajímavé informace o Řecku a zvycích místních obyvatel. S touto knížečkou plnou užitečných rad vám již nic nebrání v tom, vyrazit do vámi vysněných krajin.

Příručka má velmi malé rozměry, což je skvělé a také se vejde v podstatě kamkoli, kam bude potřeba. Ať už do kabelky, zavazadla, batohu a nebo kapsy. Tento rok si ji do Řecka 100% beru! Knihu hodnotím 5/5. 

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang