neděle 17. ledna 2016

Toulky krajem Loiry

Autor: Jaroslava Dvořáková
Překladatel/ka:
Vazba: brožovaná 
Počet stran: 126 
Nakladatelství: Fragment, 2014/2015 
Původní název: -

Netradiční průvodce, který vás bude bavit! Vydejte se s námi do míst, kde vznikaly dějiny.

Kraj kolem řeky Loiry – oblast proslavená nádhernými renesančními zámky a skvělým vínem. Vydejte se s námi na cestu údolím nejslavnější francouzské řeky a jejích přítoků. Navštívíme romantické zámky, na kterých žili francouzští králové a které známe z mnoha slavných románů nebo filmů. Budeme obdivovat překrásné středověké katedrály, kostely a kláštery. Projdeme se krajem, kde vznikaly dějiny a který je natolik výjimečný, že je zapsán na Listině Světového kulturního dědictví UNESCO. 
S tímto netradičním průvodcem se dostanete kraji kolem Loiry pod kůži. Dozvíte se informace, které v běžných průvodcích nenajdete. Zajímavosti z oblasti historie, kultury, sportu nebo života slavných osobností.


Tentokrát se dostáváme na jiné místo Francie - kraj kolem Loiry. Když jsem věděla, že autorka má vydat dalšího průvodce, strašně jsem se na něj těšila, protože první původce - Toulky po Provence (recenze ZDE) byl dokonalý. 

Na tento díl mě navnadila hlavně obálka, protože miluji zámky a také fakt, že miluji cestování. Autorka prostě ví jak zaujmout. 

V knize najdete všechny známé památky a krásná malá města kolem velmi známé řeky Loiry, která mě  opravdu uchvátila. Na přebalu knihy nalezneme velmi dobře zpracovanou a přehlednou mapku celého kraje, díky ní se v knize neztratíme a vždy víme, kde přesně se nacházíme, protože názvy všech měst a zámků jsou pro ne-francouze děsná.. 

Tentokrát je kniha rozdělena jen do 5-ti kapitol, přičemž každá popisuje jiný úsek - oblast řeky Loiry, řeku Cher a její okolí, Loiru a její přítoky atd.. U každého zámku, městečka nebo památky nesmí chybět ani zajímavost z architektury nebo techniky a nějaká ta historie. 
Na konci knihy je opět seznam, v němž se můžeme seznámit s různými slavnými a významnými osobnostmi. 


Na každé straně nalezneme obrázky, které nám pomáhají představit si daný objekt naživo aniž bychom museli jezdit do Francie. Krásně zelené podbarvení textů přidává knize šmrnc. Mě se autorčiny průvodce moc líbí a doufám, že vydá i o dalších krajích krásné Francie. Tohle totiž není jen obyčejný průvodce, tohle je něco víc.. Hodnotím 5/5, protože to opravdu stojí za to. 

Velice děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku této knihy.
Knihu můžete zakoupit ZDE.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang