úterý 23. února 2016

Jíst, spát, jít. Jíst, spát, jít.

Jíst, Spát, Jít. Jíst, Spát, Jít. / Sebepoznání/osobní růstAutorka: Janet Hall
Překladatelka: Dominika Křesťanová
Počet stran: 168
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Synergie, 2015
Hodnocení obálky: 5/5

Jako poutník se člověk stává „chodcem ve dvou světech“ – jde na průsečíku viditelného, fyzického světa před svýma očima a neviditelného, netělesného světa za svýma očima, a celou dobu se snaží udržet sám sebe v rovnováze přesně na hraně, kde se oba tyto světy překrývají. Pouť je cesta plná nebezpečí, nároků, nalézání a náhod, cesta obnovující a odměňující, a během ní je třeba kráčet odhodlaně, soustředěně a cituplně po obou stezkách zároveň.Víte co je to poutnictví? Že ne? Dobře, představím Vám tuto knihu o poutnictví jako takovém.

Člověk, který putuje po poutníkově cestě je poutník. Ale co to ta poutní cesta vlastně znamená? Poutní cesta je putování na různou vzdálenost vedoucí přesně danou sítí různých cestiček, zvířecích stezek, starobylých i nových silnic, různých pěšinek, a vede k různým památníkům a věcem, který mají posvátný význam a jsou spojeny s různými událostmi, labyrinty, posvátnými hrdiny, bohy či chrámy.

Poutníci chodí převážně pěšky, někdy mohou cestovat i na koni, kole nebo lodi. Pouť ale není jen delší tůra nebo výlet na kole. Pravý poutník si cestu užívá zevnitř a probouzí v sobě hlubší smysly, díky nim si může poutní cestu pořádně užít. Pouť je cesta s určitým cílem, protože bez něj by neměla cenu. Hlavní je při poutní cestě vydržet a vše zvládnout, protože někdy to stojí krev, slzy i pot. A jak se po pouti vrátit do ''normálního'' stavu? Musíte se uvolnit, odpočívat a jíst dobré jídlo (to vždy pomůže).

Tajemství pokroku je v tom, že musíme začít. Tajemství
začátku je v tom, že rozdělíme obrovský úkol do malých,
zvládnutelných úkolů a pak začneme s tím prvním.
MARK TWAIN

Kniha Jíst, spát, jít, Jíst, spát, jít je velmi zajímavá. Co se týče obsahu je kvalitní a fantastický, skvěle se čte a nutí čtenáře pořád číst dál a dál. Já ji četla rovnou 2x, protože je poměrně tenoučká. Kniha je rozdělena do 5 hlavních kapitol a každá kapitola má pod sebou ještě další kapitolky. Hlavní kapitola se jmenuje VZOREC CESTY a obsahuje 13 podkapitol. Díky knihám od Synergie objevuji čím dál více spiritualistických a duchovním směrů a cest, to je skvělé. Těším se, až si tuto knihu zase po nějaké delší době přečtu a budu z ní nadšená jako dnes.

Na téhle knize se mi velmi líbí obálka, na které je mušle připevněná na nějaký dřevěný sloup.. Tuto mušli najdeme i na začátku každé kapitoly. V okolí sloupu je temný a pustý les. Krása, miluji lesy a jejich magičnost. Hodnotím 5/5.


Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Synergie za poskytnutí této knihy k recenzi a za naší vzájemnou spolupráci. 
Knihu si můžete zakoupit ZDE. na stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang