čtvrtek 11. února 2016

Skvělý průvodce po Itálii? National Geographic!

Autor: Tim Jepson
Počet stran: 400
Formát: 130x213 - brožovaná šitá s chlopněmi
Nakladatelství: CPress, 2014

Snad úplně každý ví, že National Geographic vydává nejen časopisy ale i velice kvalitní a přehledně zpracované turistické průvodce pro poznání všech koutů světa. Hodí především na dovolené a díky nim lze poznat i místa, kam bychom normálně nezavítaly. Ti, kteří cestují bez cestovních kanceláří by rozhodně měli přibalit do batohu i tohoto průvodce. Provede vás danou oblastí, nabídne mnoho restaurací a doporučí i ubytování.

Na vnitřní chlopni nalezneme malou, barevně vyznačenou  a jednotlivě rozdělenou mapu Itálie na různé oblasti tohoto úžasného státu. Díky ní se na 400 stránkách skvěle a rychle zorientujeme. Jednotlivé kapitoly jsou v horních rozích listů barevně vyznačené.

Hned v první kapitole najdete v průvodci povídání o dějinách a kultuře, průvodce pak pokračuje jednotlivými oblastmi, které jsou právě vyznačeny na mapce.

U každé památky, restaurace, obchůdku nebo zábavy je otevírací doba, adresa, telefonní číslo, vstupné a dny, kdy může být zavřeno. V některých kapitolách nalezneme také mnoho map, na kterých jsou vyznačené cesty pro ty, kteří mají rádi procházky či různé projížďky. Trasy jsou udělané tak, abychom mohli nejlépe danou oblast poznat.

  • podrobné popisy míst a související informace
  • více než 280 barevných fotografií
  • 30 podrobných barevných map
  • mapy na procházky a výlety autem
  • speciálně připravené nákresy plánů budov a památek
  • informace o hotelech, restauracích, nakupování a zábavy

Ke konci knihy najdeme různé rady na cestu, jak správně cestování
naplánovat, pokyny pro cestu, informace o měnách a o poštovním či telefonickém spojení.

Moc se mi tento průvodce líbil, miluji Itálii a těším se, až si tento průvodce vezmu v květnu na mou cestu do Itálie. Vazba je brožovaná, šitá nitmi, aby průvodce vydržel každou cestu. Průvodce Itálií má 400 stran a stojí něco kolem 500 Kč, což myslím, že za takovou kvalitu je to rozumná a výhodná cena. Fotografie uvnitř knihy jsou opravdu povedené a nádherné. Úplně mi připomínají cesty a dovolenou v Itálii. Tohoto průvodce doporučuji opravdu na každou vaši cestu do Středomoří. Hodnotím 5/5!


Velmi děkuji nakladatelství CPress za vzájemnou spolupráci a poslání recenzního výtisku. Knihu můžete objednávat zde.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang