pondělí 15. února 2016

Štěnice

ŠtěniceAutor: Ben H. Winters
Vazba: vázaná 
Počet stran: 200
Nakladatelství: Fragment, 2015
Hodnocení obálky: 3/5

Milujete příběhy, při kterých se bojíte tak, že rozsvěcíte všechna světla, ale prostě musíte číst dál? Tak tuhle knihu nepouštějte z ruky! 

Susan a Alex našli byt snů. Majitelka domu je sice poněkud výstřední a údržbář stále mumlá něco o sklepě, ale za tak nízký nájem by byl hřích ten byt nebrat.

Jednoho rána se Susan probudí s divnými štípanci na těle. Každé ráno přibývají další. Susan zjišťuje, že jejich byt je zamořen štěnicemi. Proč má ale štípance jen ona? A jak to, že odporný hmyz nikdo jiný nevidí? Začíná z toho šílet. Děje se něco zlověstného. Ale je to doopravdy, nebo má ty odporné štěnice jenom ve své hlavě?


Susan a Alex našli krásný útulný byt za málo peněz. Pro Susan je to byt snů, ovšem pro Alexe až tak ne, přijde mu divný a nemá ze stěhování dobrý pocit. Byt má velmi nízký nájem a tak postačí, když ho zaplatí Alex ze svého platu, protože Susana se rozhodla věnovat svému milovanému koníčku - malování, kterému dala přednost před prací.. Mají jediné dítě a to má vlastní pokoj, celý byt je vcelku dost prostorný. Jenže proč je nájem tak levný? 

Později se Susan dozvídá o strašlivém osudu předchozích nájemníků a o tom, jak jim zemřela kočka.. Jednoho dne se Susan začnou tvořit na těle podivné pupínky, každý den je jich čím dál víc. Později zjišťuje, že jejich byt je zamořen štěnicemi. Problém je v tom, že je vidí jen Susan. V tomto bytě se děje něco hrůzného a Susan to chce za každou cenu zjistit..

Štěnice - děsivá noční můra všech lidí žijících v pronajatých bytech. 

Takovéhle žánry knih nějak obzvlášť nemusím, ale tahle byla povedená. Začátek byl trošku zdlouhavý a poměrně nudný - stěhování a seznamování s bytem. Ale pak se to změnilo v horor, tajemný, děsivý a místy nepříjemný příběh, při kterém vám běhá mráz po zádech a přejete si zhasnout světlo a spát. Některé části jsou šílené a děj poměrně složitý, někdy se člověk musí vracet. Kniha byla skvělá a hodně děsivá, z toho by byl super film. Co se týče designu knihy, uvnitř nalezneme stránky plné malých štěnic, což je fakt nechutné.. :D Hodnotím 4/5, za ten zdlouhavý začátek. 


Velmi děkuji nakladatelství Fragment za vzájemnou spolupráci a poslání recenzního výtisku. Knihu můžete objednávat zde.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang