neděle 24. dubna 2016

Chvála přítomnosti - ZEN pro každého

zen-pro-kazdehoAutor: Vlastimil Marek
Počet stran: 200
Nakladatelství: Metafora, 2014
Vazba: brožovaná
Žánr: duchovno, ezoterika
Hodnocení obálky: 4/5

Čtyři pravdy pro zdraví, štěstí a osvícení… Meditace je Cesta. Vede ke zdraví, veselé mysli a vnitřnímu klidu. Vydejme se po ní.


V dnešní uspěchané době je poměrně obtížné najít si chvíle pro zklidnění duše a mysli. Všude sebou nosíme mobilní přístroje, tablety, notebooky a ani nemáme čas se podívat kolem sebe. Chodíme spát velmi pozdě kvůli práci či stresu, a když se do postele dostaneme, tak nemůžeme usnout a koukáme do zdi, protože se nám hlavou honí fůra zbytečných myšlenek. Ráno jsme pak tedy úplně k ničemu, protože jsme nevyspalí a nepříjemní.

Tato kniha se má stát jakýmsi návodem k tomu, jak skloubit spěch a stres spolu s vnitřní vyrovnaností a jak se naučit meditovat a cítit se vždy šťastný. 

Někdy se stane, že toho máme prostě všeho dost a chceme vypnout, ale nejde to. Je načase to změnit. Právě proto mě zaujala tahle útlounká a né moc známá knížečka od českého autora Vlastimila Marka. Kniha obsahuje mnoho krátkých kapitol, v kterých poznáváme ZEN jako takový, jak meditovat, jaký je rozdíl mezi ženou a mužem, jak poznávat sami sebe a jak být vždy šťastný. Autor bere vše s lehkostí a vtipem a tak je díky této knize hned lepší den. 

Hned v úvodu nám autor vysvětlí, jak se dostal k meditaci a ZENu. V roce 1968 objevil kouzlo meditací a jógy a dal se na tuto duchovní cestu - ZENbuddhismus. 

Něco o autorovi: Vlastimil Marek (* 23. srpna 1946) je český alternativní hudebník, zenový buddhista, publicista, lektor, spisovatel a duchovní učitel. Od roku 1975 se zajímá o východní filosofie, jógu a posléze zenový buddhismus (přeložil desítku knih a statí). Od roku 1981, kdy v polském zenovém centru rozluštil zenové kóany a začal učit zen, pokračoval ve vedení víkendových meditačních kurzů, přednášel na školách a pro zájemce (v různých oddílech jógy).

Osobně ve mě kniha zanechala opravdu dost pocitů a myšlenek a nechala mě dlouze přemýšlet o meditaci jako takové. Knihu jsem četla asi 3x a opravdu se mi líbila. Autor píše skvěle, v knize nejsou žádné zbytečné ani nudné pasáže a každý si z této knihy odnese něco jiného. Tuto knihu hodnotím 5/5


Velmi děkuji nakladatelství Metafora za poskytnutí výtisku knihy k recenzi. 
Knihu zakoupíte ZDE

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang