neděle 17. dubna 2016

National Geographic - Řecko; Průvodce s mapou - Benátky

ŘeckoAutor: Mike Gerrard
Počet stran: 404
Formát: 132x213 mm - brožovaná šitá s chlopněmi
Nakladatelství: CPress, 2014

Snad každý, kdo se o cestování alespoň trochu zajímá, ví, že National Geographic vydává nejen časopisy ale i velice kvalitní a přehledně zpracované turistické průvodce pro poznání všech koutů světa. Hodí se na dovolené a díky nim lze poznat i místa, které bychom normálně nenavštívili. Ti, kteří cestují bez cestovních kanceláří by rozhodně měli přibalit do batohu i tohoto průvodce po Řecku. Je skvělý!

Na vnitřní chlopni nalezneme větší, barevně vyznačenou  a jednotlivě rozdělenou mapu Řecka a jeho ostrovů. Díky ní se na 404 stránkách skvěle a rychle zorientujeme. Jednotlivé kapitoly jsou v horních rozích listů barevně vyznačené, jako to je v každém NG průvodci.

U každé památky, restaurace, obchůdku nebo zábavy je otevírací doba, adresa, telefonní číslo, vstupné a dny, kdy může být zavřeno. V některých kapitolách nalezneme také mnoho map, na kterých jsou vykresleny cesty pro ty z Vás, kteří máte rádi krásné procházky.  Trasy jsou udělané tak, abychom mohli nejlépe danou oblast poznat.

  • podrobné popisy míst a související informace
  • více než 250 barevných fotografií
  • 32 krásně a detailně provedených barevných map
  • mapy na procházky a výlety autem
  • speciálně připravené nákresy plánů budov a památek
  • informace o hotelech, restauracích, nakupování a zábavy

Ke konci knihy najdeme různé rady na cestu, jak správně cestování
naplánovat, pokyny pro cestu, informace o měnách a o poštovním či telefonickém spojení.


Benátky Průvodce s mapou National GeographicAutor: Raphaelle Vinon
Počet stran: 52
Formát: 124x167 mm - brožovaná, šitá nitmi
Nakladatelství: CPress, 2014

Od náměstí Svatého Marka až po most Rialto, od La Fenice až k Ponte dei Sospiri (mostu Vzdechů), od Velkého kanálu k laguně, přes paláce a muzea současného i starého umění, dóžecí město se před vámi v mžiku otevře díky tomuto jedinečnému průvodci! Pro každý vkus a každou peněženku! Otevřete, rozložte, objevujte!

National Geographic je proslulý svými skvělými  a detailně zpracovanými průvodci. Výjimku netvoří také tento malá průvodce po Benátkách, který má v sobě krásné mapky..

Tento průvodce je rozdělen na 6 čtvrtí, které v Benátkách nalezneme. Na první straně hned nalezneme mapku, kde jsou tyto čtvrtě barevně označeny, a tak v knize hledáme určenou barvu k danému místu (na každé straně je daná část označena barevně po boku). 
  • 60 turistických atrakcí, muzeí a památek vyznačených v mapě *
  • 150 dalších míst (restaurace, kavárny, zmrzlináři, bary, koncerty, butiky, obchůdky, trhy atd.)
  • Veškeré nezbytné praktické informace, včetně dopravy a ubytování 
Každé čtvrti připadá jeden dvojlist, na kterém jsou různé obchody, restaurace, zábava a také - otevírací doba. Vše je samozřejmě doplněno o adresu a telefon. Po rozložení dvojlistu se díváme na velkou a podrobně zpracovanou mapu dané oblasti, okolo mapy jsou různě vyfocené památky, kam je doporučeno zajít se podívat, a také zde nalezneme různé informace. 


Moc se mi tyto průvodci líbily miluji Řecko a Itálii a těším se, až si průvodce po Benátkách vezmu v květnu na mou cestu do Benátek a v září na Krétu průvodce po Řecku. 

Vazba je u obou knih brožovaná, šitá nitmi, aby průvodce vydržel každou cestu, což je super! Průvodce Řeckem má 404 stran a stojí něco kolem 6000 Kč, Benátky mají 52 stran a koupíme jej za necelých 200 Kč, což myslím, že za takovou kvalitu je to rozumná a výhodná cena. Fotografie uvnitř knihy jsou opravdu povedené a nádherné. Úplně mi připomínají cesty a krásnou, slunečnou dovolenou. Tyto průvodce doporučuji opravdu na každou vaši cestu buď do Řecka či do Benátek. Hodnotím 5/5!


Velmi děkuji nakladatelství CPress za vzájemnou spolupráci a poslání recenzních výtisků. Knihy můžete objednávat zde a zde

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang