neděle 17. dubna 2016

Tradiční Krétská kuchařka

Autorka: Irini Milolidakis
Překladatel: není uvedeno
Počet stran: 144
Nakladatelství: XYZ, 2012
Hodnocení obálky: 4/5

Krétská kuchyně ztělesňuje esenci středomořské stravy. Odpradávna byla považována za ideál stravování napomáhající dlouhému životu a dobrému zdraví Kréťanů. V posledních letech se krétská kuchyně a s ní související dobré zdraví místních obyvatel staly i mezinárodně středem pozornosti. Využijte i vy principy zdravé krétské stravy a naučte se vařit jednoduché, ale mimořádně chutné pokrmy.
Milujete Řecko a Řeckou kuchyni tak, jako já? V tom případě jste tu správně! Dnes tu pro Vás mám recenzi na Krétskou kuchařku, která je skvělá.

Na samotný úvod nám autorka řekne to nejdůležitější o Krétské stravě a tamějším stravování. Poté nás seznámí s bohatou historii Krétské kuchyně, což je hrozně zajímavé a úžasné. Dějiny Krétské kuchyně spadají až do éry mínojské kultury. ve vykopávkách mínojského království byli nalezeny velké hliněné nádoby, ve kterých skladovali olivový olej, olivy, různé zrní, cereálie a med. 

Další strana nás seznámí přímo s dnešní Krétskou stravou, jejím olivovým olejem a na co je dobrý. Dále poznáváme užitečné tipy a zajímavosti, kterými se řídit, např. divoce rostoucí saláty jsou nejlepší syrové či vařené s přídavkem olivového oleje.  
Poté je kniha rozdělena do jednotlivých kapitol: Saláty, Předkrmy, Polévky, Zelenina a luštěniny, Maso, Mleté maso, Ryby a mořské plody, Šneci a nakonec mé nejoblíbenější Dezerty. Na každé dvoustraně je obrázek jídla či suroviny přes 1 stranu a přes tu druhou je samotný recept.
U každého receptu, který je někdy úplně lehoučký a jindy zase celkem náročný, nalezneme množství surovin, které jsou potřeba a návod na přípravu. Většinou nic složitého, což je super. Můžeme si pochutnávat na úžasném Krétském jídle. Mám v plánu zkoušet mou milovanou Baklavu, na kterou mám strašnou chuť. 

Do této kuchařky jsem se zamilovala a těším se, až z ní budu vařit. Je skvěle provedená a je škoda, že u nás není tak proslulá, protože jsou v ní lehké a zdravé recepty, které budou chutnat spoustě lidem. Hodnotím 5/5!Velmi děkuji nakladatelství XYZ za vzájemnou spolupráci a poslání recenzního výtisku této knihy.
 Knihu zakoupíte zde.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang