pátek 13. května 2016

Čaroděj z ohňové hory

Autoři: Steve Jackson, Ian Livingstone
Překladatel: Petr Pešek
Počet stran: 172
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Mytago, 2015

Tvým posláním je získat poklad čaroděje z Ohňové hory, který leží ukryt hluboko v jeskyni, obývané nespočtem strašlivých netvorů. Budeš potřebovat mnoho odvahy, rozhodnosti i štěstí, abys dosáhl svého cíle – nejtajnějších komnat čarodějovy skrýše.Gamebook, tak se říká této útlounké knize. Dnešní generace asi už gamebooky nezná, ale  mohu říci, že některé jdou lepší než hra na mobil.. 

Každý gamebook stojí na stejném principu. Nejprve se seznámíme s celým příběhem, poté zjistíme, zda-li jsme silnější či slabší jedinci a nakonec je ta část, kdy je osud celé hry (knihy) jen a jen na nás. 
Čaroděj patří mezi gamebooky pro začátečník, protože je poměrně lehký a špatná volba hned neznamená konec celého příběhu. Hodně se mi stávalo, že jsem se často vracela zpět na stejná místa a motala jsem se v tzv. kruhu, což mě na knize nijak neohromilo. Příběh není příliš poutavý, protože se stává, že často bloudíme lesy, jeskyněmi a vším možným pořád dokola, nic se neděje, a tak na něj druhý den zapomeneme. 
Co se mi naopak líbilo bylo to, že občas během svého putování narazíte na různé potvory, nejčastěji na skřety, obří červy nebo dokonce draky. 

Kniha Čaroděj z ohňové hory se mi moc nelíbila, protože mi přišla trochu dětinská a postavy nebyli až tak moc propracované jako jsou v jiných gameboocích. Pro teenagery je tenhle gamebook určitě super, ale starším už nic moc neřekne.. 

Zpracování knihy bylo fajn, a moc se mi líbil návod a vytváření map. Hodnotím 3/5.

O autorech:
Steve Jackson je britský herní návrhář, spisovatel a herní recenzent. Tuto knihu založil a napsal se svým kamarádem Ianem Livingstonem v 80. letech. Tento gamebook byl prvním jejich společným dílem a patřil také mezi první průkopníky gamebooků jako takových. 


Děkuji internetovému knihkupectví knihcentrum.cz za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu zakoupíte ZDE.


0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang