středa 18. května 2016

Hledět do slunce a tančit

Obálka titulu Hledět do slunce a tančitAutor: Joseph M. Marshal II.
Překladatel: Jaroslav Veis
Počet stran: 224
Nakladatelství: Synergie, 2016
Hodnocení obálky: 5/5

Vnitřní síla. Odhodlanost. Pokora. Souznění s přírodou. Umění přežít. Obětavost. Moudrost. Úcta k tradici. Ochota pomáhat slabým a starším.

Takové jsou základní hodnoty, na kterých stojí devět poutavých příběhů Josepha M. Marshalla III., inspirovaných starými lakotskými pověstmi i vlastními životními zkušenostmi.Lákají Vás knihy o indiánech a starých poselstvích či moudrech? Zajímáte se o zvířecí síly? Jdeme na to!

Kniha obsahuje 9 kratších příběhů o starých dobrých indiánských časech, o jejich původu, souznění k přírodě, o toleranci a mnoho dalších aspektech.

Hlavní hrdina příběhu se jmenuje TEN, KTERÝ KRÁČÍ SÁM, on prožívá plno dobrodružství a naučných cest. Jako první se setkáváme s prériemi a každodenním indiánským životem právě v prériích. Poté se Ten vydá k vlkovi a havranovi, kteří ho učí toleranci. Národ vlků a havranů byl rozšířen po celé zemi, oba národy měli velmi zvláštní schopnosti - dokázali se přizpůsobit životu kdekoliv (pouště, prales prérie, ledové území..), ale tím všechna podobnost národů skončila. Vlci byli rození lovci, Havrani se zase živili požíráním mršin. Oba národy měli něco. 
Dále v knize nalezneme ponaučení, které nás učí saranče, sledujeme Toho při jeho cestě. 


,,Náš svět je hlučný a řvavý, stále v rychlém pohybu, a jestli mu to dovolíme, pak svou hlučností naprosto zahltí naši schopnost vnímat."

Tohle moudro mi utkvělo v paměti na dost dlouho po přečtení knihy, protože je velmi pravdivé.. Měli bychom si ho vzít k srdci. 

Něco o autorovi: Joseph M. Marshal II. se narodil a vyrostl v rezervaci Rosebud Sioux. Je držitelem titulu PhD., který vystudoval v samotné rezervaci. Oceněný autor 10-ti knih, který také napsal několik scénářů a sám přispívá do různých publikací. Marshall je zároveň kulturní a historický konzultant a poradce. 

Pan Marshall je neuvěřitelný vypravěč. Tato kniha je plná krásně vytvořených příběhů. Jsou tu vlastně popsány některé jeho zkušenosti z dob, když vyrůstal v rezervaci se svou rodinou. Kniha je úžasně sepsaná a dokáže člověku přivodit radost každý den. 
V knize autor hodně popisuje život na Severoamerických pláních, jak to v indiánských kulturách chodí atd.. Kniha se mi opravdu líbila a plánuji si ji přečíst někdy v budoucnu znovu. 
Velmi se mi líbí název a obálka knihy, název je pozitivní, krásný a energický. Obálka má nádherný indiánský vzhled.

Takovýhle knih by mělo být na světě víc, aby si lidé uvědomili, že dříve vše šlo bez internetu a ostatních strojů, které se dnes využívají. Knihu hodnotím 5/5


Tímto bych chtěla moc poděkovat nakladatelství Synergie za poskytnutí této knihy k recenzi a za naší vzájemnou spolupráci. Knihu si můžete zakoupit ZDE. na stránkách nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang