pondělí 20. února 2017

Poznejte paleo superpotraviny

Autoři: Heather Connell, Julia Maranan
Překladatel/ka: Lenka Marie Čapková
Počet stran: 224
Vazba: brožovaná
Nakladatelství: Synergie, 2015
Hodnocení obálky: 4/5

Odbornice na paleo dietu a holistická nutriční poradkyně Heather Connell vás v této knížce provede 50 nejdůležitějšími paleo superpotravinami, počínaje vhodnými zdroji proteinů, tuky (jako je kokosový olej), a dojde i na výběr ovoce a zeleniny, která se pro paleo nejlépe hodí.


Nevíte co je paleo a chcete se o této životosprávě  něco dozvědět? Pak jste tu správně, dnes vám představím knihu POZNEJTE PALEO SUPERPOTRAVINY..

V úvodu knihy se dozvíme, co vlastně paleo stravování znamená. Seznámíme se s příběhem autorky, jak jíst, pokud chceme najet na paleo stravování a tak. 


KAPITOLY:
  • Paleo super proteiny
  • Paleo super listová zelenina
  • Paleo super zelenina
  • Paleo super ovoce
  • Paleo super tuky
  • Paleo super bylinky a koření

Na začátku každé kapitoly nalezneme doporučenou denní dávku těch konkrétních potravin: např. doporučená dávka super proteinů (gramy) = dítě ve věku 4-8 má na den mít 19 g, chlapec ve věku 14-18 má mít 52 atd..

V každé kapitole nalezneme všechny superpotraviny, z nichž každá má svou dvojstránku, na které se dozvíme na co je dobrá, k čemu a proč ho jíst + na druhé straně je vždy přiložený recept. Na konci knihy jsou pak přiložené české e-shopy kde nakupovat superpotraviny.

V této knize nalezneme opravdu rozsáhlé informace o této životosprávě a o konkrétních potravinách, což oceňuji, na druhou stranu mi tam chybí více receptů, nějaké jednodušší a rychlejší na přípravu by se určitě hodily. 

(pro zvětšení klikněte)

Upřímně, tento styl stravování mi není sympatický, jde o to, že nesmíte jíst zpracované a balené potraviny, cukry, obiloviny, luštěniny, sóju a ani mléčné výrobky.. 


Pokud vás tento styl zaujal nebo se o něm chcete dozvědět víc, určitě si kupte tuto knihu, nebudete litovat, recepty jsou sympatické a některé, které jsem zkoušela i opravdu chutné. :-)


PS: A co že to teda znamená paleo? = životní styl založený na stravě našich předků (maso - zelenina - zdravý tuk)


Tímto bych chtěla  poděkovat nakladatelství Synergie za poskytnutí této knihy k recenzi.
Knihu si můžete zakoupit ZDE.  na stránkách tohoto nakladatelství.

0 comments:

Okomentovat

Za každý komentář děkuji! ♥

 

My World of Fantasy Template by Ipietoon Cute Blog Design and Bukit Gambang